Flot (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (41 entries)

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Categories
hi: वर्ग

en: Size
hi: आकार

en: Image
hi: चित्र

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Top
hi: ऊपर

en: Format
hi: प्रारूप

en: Year
hi: वर्ष

en: Date format
hi: तारीख प्रारूप

en: Bottom
hi: तल

en: Count
hi: गुणांक

en: Maximum
hi: ज्यादा से ज्यादा

en: Line
hi: रेखा

en: Month
hi: माह

en: Day
hi: दिन

en: January
hi: जनवरी

en: February
hi: फरवरी

en: March
hi: मार्च

en: April
hi: अप्रैल

en: May
hi: मई

en: June
hi: जून

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Color
hi: रंग

en: Position
hi: स्थान

en: Germany
hi: जर्मनी

en: Denmark
hi: डेनमार्क

en: Norway
hi: नॉर्वे

en: Russia
hi: रूस

en: Sweden
hi: स्वीडन

en: United Kingdom
hi: यूनाइटेड किंगडम

en: United States
hi: संयुक्त राज्य अमेरिका

en: Hour
hi: घंटा

en: Granularity
hi: कणिकता

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Max
hi: अधिकतम

en: Minimum
hi: न्यूनतम

en: About
hi: के बारे में

en: Libraries
hi: लाइब्रेरीज़
