Flow (automation) (1.0.0-alpha8) - en to ur translation catalogue (23 entries)

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Subject
ur: موضوع

en: Confirm
ur: تصدیق کریں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Edit
ur: تدوین

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Active
ur: فعال

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام

en: Mode
ur: طریقۂ کار

en: Bundle
ur: بنڈل

en: Third party settings
ur: تیسرے فریق کی ترتیبات

en: Reference method
ur: ریفرنس کا طریقہ
