Flow (automation) (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Subject
id: Judul

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Cancel
id: Batal

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Enabled
id: Aktif

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: - None -
id: - Tiada -

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Display
id: Tampilan

en: Active
id: Aktif

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Method
id: Metode

en: Other
id: Lainnya

en: Arguments
id: Argumen-argumen

en: Cron settings
id: Pengaturan cron

en: Task
id: Perintah

en: Source
id: Sumber

en: New content
id: Konten baru

en: Tasks
id: Tugas

en: Source field
id: Bidang asal

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Bundle
id: Bundel

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Third party settings
id: Pengaturan komponen pihak ketiga

en: Reference method
id: Metode referensi

en: Target entity type
id: Tipe entity target
