Flow (automation) (1.0.0-beta16) - en to hu translation catalogue (54 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Subject
hu: Tárgy

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: Save
hu: Mentés

en: View
hu: Megtekintés

en: Display
hu: Megjelenítés

en: ID
hu: Azonosító

en: Active
hu: Aktív

en: Always
hu: Mindig

en: Never
hu: Soha

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Field name
hu: Mező neve

en: Mode
hu: Mód

en: Method
hu: Mód

en: Other
hu: Egyéb

en: Edit view
hu: Nézet szerkesztése

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Cron settings
hu: Cron beállítások

en: Task
hu: Feladat

en: Do nothing
hu: Ne történjen semmi

en: Source
hu: Forrás

en: Greater than
hu: Nagyobb jel

en: Less than
hu: Kisebb jel

en: Blocked
hu: Zárolt

en: New content
hu: Új tartalom

en: Tasks
hu: Feladatok

en: Source field
hu: Forrásmező

en: New content settings
hu: Új tartalom beállításai

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Target
hu: Cél

en: Save as
hu: Mentés másként

en: Current state
hu: Jelenlegi állapot

en: Loaded content
hu: Betöltött tartalom

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Comparison
hu: Összehasonlítás

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: Is empty
hu: Üres

en: Third party settings
hu: Külső modulok beállításai

en: Reference method
hu: Hivatkozási mód

en: Save and configure
hu: Mentés és beállítás

en: Target entity type
hu: Cél-entitástípus

en: Change to
hu: Változtatás erre
