Flow (automation) (1.0.0-beta5) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Subject
pt: Assunto

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Save
pt: Salvar

en: View
pt: Ver

en: Display
pt: Exibição

en: Active
pt: Ativo

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Mode
pt: Modo

en: Method
pt: Método

en: Other
pt: Outros

en: Edit view
pt: Editar view

en: Arguments
pt: Argumentos

en: Cron settings
pt: Configurações do Cron

en: Task
pt: Tarefa

en: Do nothing
pt: Fazer nada

en: Source
pt: Fonte

en: New content
pt: Novo conteúdo

en: Tasks
pt: Tarefas

en: Source field
pt: Campo de origem

en: New content settings
pt: Configurações de novo conteúdo

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Target
pt: Alvo

en: Loaded content
pt: Conteúdo carregado

en: Bundle
pt: Pacote

en: Reference field
pt: Campo de referência

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Third party settings
pt: Configurações de terceiros

en: Reference method
pt: Método de referência

en: Target entity type
pt: Tipo de entidade alvo
