Flow (automation) (1.0.0-beta6) - en to th translation catalogue (26 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Confirm
th: ยืนยัน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: Display
th: แสดงผล

en: ID
th: ไอดี

en: Field name
th: ชื่อช่องรับข้อมูล

en: Mode
th: รูปแบบ

en: Other
th: อื่นๆ

en: Edit view
th: แก้ไขมุมมอง

en: Arguments
th: ข้อโต้แย้ง

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Target
th: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี
