Flow (automation) (1.0.0-beta7) - en to fr translation catalogue (40 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Subject
fr: Objet

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: Display
fr: Affichage

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Active
fr: Actif

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Method
fr: Méthode

en: Other
fr: Autre

en: Edit view
fr: Modifier la vue

en: Cron settings
fr: Paramètres du cron

en: Task
fr: Tâche

en: Do nothing
fr: Ne rien faire

en: New content
fr: Nouveau contenu

en: Tasks
fr: Tâches

en: Source field
fr: Champ source

en: New content settings
fr: Paramètres des nouveaux contenus

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Target
fr: Cible

en: Loaded content
fr: Contenu chargé

en: Bundle
fr: Type

en: Reference field
fr: Champ de référence

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Access check
fr: Vérification des accès

en: Third party settings
fr: Paramètres des tierces-parties

en: Reference method
fr: Méthode de référence

en: Save and configure
fr: Configurer et  enregistrer

en: Target entity type
fr: Type d'entité cible
