Flow2 (8.x-3.1) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Help
id: Bantuan

en: Tabs
id: Tab

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Search form
id: Form pencarian

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: User account menu
id: Menu akun pengguna
