Fluent (0.9.1) - en to da translation catalogue (24 entries)

en: Article
da: Artikel

en: On
da: Tilsluttet

en: Image
da: Billede

en: Audio
da: Lyd

en: Off
da: Afbrudt

en: Custom
da: Tilpasset

en: Comment
da: Kommentar

en: Document
da: Dokument

en: Paragraph
da: Afsnit

en: Boolean field
da: Boolsk felt

en: Timestamp field
da: Tidsstempelfelt

en: List field
da: Vis-felt

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
da: Brug tags til at gruppere artikler om samme emne.

en: Link field
da: Link-felt

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
da: Brug <em>artikler</em> til tidsfølsomt indhold som nyheder, pressemeddelelser eller blogindlæg.

en: Default comments
da: Standardkommentarer

en: Allows commenting on content
da: Tillader kommentarer på indhold

en: Basic block
da: Simpel blok

en: A basic block contains a title and a body.
da: En simpel blok indeholder en titel og en brødtekst.

en: A locally hosted audio file.
da: En lokal lydfil.

en: A locally hosted video file.
da: En lokal videofil.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
da: En uploadet fil eller dokument, f.eks. en PDF.
