Fluent (1.0.6) - en to he translation catalogue (22 entries)

en: Body
he: תוכן

en: Article
he: כתבה

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: Image
he: תמונה

en: Audio
he: אודיו

en: Off
he: כבוי

en: Custom
he: מותאם

en: Comment
he: תגובה

en: body
he: גוף

en: Video
he: וידאו

en: Document
he: מסמך

en: images
he: תמונות

en: Card
he: קלף

en: Boolean field
he: שדה בולאני

en: Timestamp field
he: שדה חותמת זמן

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Default comments
he: תגובות ברירת המחדל

en: Basic block
he: בלוק בסיסי
