Focused Entity Reference (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Ascending
pt: Crescente

en: Descending
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Sort direction
pt: Sentido da ordenação

en: Entity reference
pt: Referência de entidade

en: Create referenced entities if they don't already exist
pt: Criar entidades referenciadas se elas ainda não existirem

en: Store new items in
pt: Armazenar novos itens em
