Focused Entity Reference (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (7 entries)

en: Ascending
id: Menaik

en: Descending
id: Menurun

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Sort direction
id: Arah sortir

en: Entity reference
id: Rujukan entitas

en: Create referenced entities if they don't already exist
id: Buat referensi entity jika referensi entity tersebut tidak ada

en: Store new items in
id: Simpan item baru di
