FolderShare (3.1.0-alpha3) - en to kn translation catalogue (82 entries)

en: Forms
kn: ಫಾರ್ಮ್ ಗಳು

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Administer
kn: ನಿರ್ವಹಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Open
kn: ತೆರೆ

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Rename
kn: ಹೆಸರನ್ನು ಬದಲಾಯಿಸು

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: file
kn: ಕಡತ

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Done
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Not found
kn: ಕಂಡುಬಂದಿಲ್ಲ

en: New folder
kn: ಹೊಸ ಕಡತಕೋಶ

en: OK
kn: ಸರಿ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: help
kn: ಸಹಾಯ

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Folders
kn: ಕಡತಕೋಶಗಳು

en: Share
kn: ಹಂಚಿಕೆ

en: Modified
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಲಾದ

en: Shared
kn: ಹಂಚಿಕೆಗೊಂಡ

en: Change
kn: ಬದಲಾಯಿಸು

en: menu
kn: ಮೆನು

en: two
kn: ಎರಡು

en: three
kn: ಮೂರು

en: four
kn: ನಾಲ್ಕು

en: five
kn: ಐದು

en: six
kn: ಆರು

en: seven
kn: ಏಳು

en: eight
kn: ಎಂಟು

en: nine
kn: ಒಂಬತ್ತು

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Duplicate
kn: ನಕಲು

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Copy
kn: ಕಾಪಿ ಮಾಡು

en: Services
kn: ಸೇವೆಗಳು

en: Usage
kn: ಬಳಕೆ

en: nothing
kn: ಏನೂ ಇಲ್ಲ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Favorites
kn: ಅಚ್ಚುಮೆಚ್ಚಿನವು

en: Release
kn: ಬಿಡುಗಡೆ

en: New Folder
kn: ಹೊಸ ಕಡತಕೋಶ

en: Folder Name
kn: ಫೋಲ್ಡರಿನ ಹೆಸರು

en: Flags
kn: ವೇಗ

en: Trash
kn: ಕಸಬುಟ್ಟಿ

en: Callback
kn: ಕಾಲ್‍ಬ್ಯಾಕ್

en: 1 byte | @count bytes
kn[0]: ೧ ಬೈಟ್
kn[1]: @count ಬೈಟ್ ಗಳು

en: Interface
kn: <b>ಸಂಪರ್ಕಸಾಧನ</b>
