FolderShare (3.1.0-alpha4) - en to is translation catalogue (70 entries)

en: Forms
is: Form

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Status
is: Staða

en: Administer
is: Stjórna

en: Delete
is: Eyða

en: Author
is: Höfundur

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Public
is: Almenn

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Comments
is: Ummæli

en: unknown
is: óþekkt

en: Download
is: Hala niður

en: view
is: skoða

en: updated
is: uppfært

en: created
is: stofnað

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Size
is: Stærð

en: Links
is: Hlekkir

en: Search
is: Leit

en: None
is: Engin

en: Message
is: Skilaboð

en: Image
is: Mynd

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Move
is: Flytja

en: Update
is: Uppfæra

en: Open
is: Opna

en: Archive
is: Skjalasafn

en: Views
is: Gagnasýn

en: Add
is: Bæta við

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: Path
is: Slóð

en: Total
is: Samtals

en: ID
is: Kenni

en: Advanced search
is: Ítarleg leit

en: Upload
is: Hlaða upp

en: User
is: Notandi

en: Files
is: Skrár

en: file
is: skrá

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Not found
is: Fannst ekki

en: New folder
is: Ný mappa

en: Fields
is: Svæði

en: item
is: hlutur

en: items
is: hlutir

en: OK
is: Í lagi

en: Delete all
is: Eyða öllu

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: help
is: hjálp

en: Owner
is: Eigandi

en: Close
is: Loka

en: fields
is: svæði

en: Created date
is: Dags. stofnað

en: Share
is: Deila

en: menu
is: valmynd

en: Permissions
is: Réttindi

en: image
is: mynd

en: deleted
is: eytt

en: About
is: Um

en: File system
is: Skráakerfi

en: 1 byte | @count bytes
is[0]: 1 bæti
is[1]: @count bæti
