FolderShare (3.1.0-alpha4) - en to tr translation catalogue (107 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Status
tr: Durum

en: Administer
tr: Yönet

en: Delete
tr: Sil

en: Author
tr: Yazar

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Public
tr: Açık

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Comments
tr: Yorumlar

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Download
tr: İndir

en: view
tr: görüntüle

en: updated
tr: güncellendi

en: created
tr: oluşturulma

en: File
tr: Dosya

en: Edit
tr: Düzenle

en: Size
tr: Boyut

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Search
tr: Ara

en: None
tr: Hiçbiri

en: Message
tr: İleti

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Move
tr: Taşı

en: Update
tr: Güncelle

en: Open
tr: Açık

en: Archive
tr: Arşiv

en: Views
tr: Görünümler

en: Add
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: Path
tr: Yol

en: Total
tr: Toplam

en: Advanced search
tr: Gelişmiş arama

en: Upload
tr: Yükle

en: User
tr: Kullanıcı

en: Files
tr: Dosyalar

en: file
tr: dosya

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Done
tr: Tamam

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: New folder
tr: Yeni klasör

en: Creation date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Fields
tr: Alanlar

en: item
tr: öğe

en: items
tr: öğeler

en: OK
tr: Tamam

en: Delete all
tr: Hepsini sil

en: Media
tr: Medya

en: help
tr: yardım

en: Owner
tr: Sahibi

en: Close
tr: Kapat

en: fields
tr: alanlar

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Share
tr: Paylaş

en: Modified
tr: Düzenlendi

en: Change
tr: Değiştir

en: menu
tr: menü

en: Are you sure?
tr: Emin misiniz?

en: Permissions
tr: İzinler

en: Cron
tr: Dönemsel görev

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Changed
tr: Değişti

en: image
tr: imaj

en: Copy
tr: Kopyala

en: Requester
tr: İstek sahibi

en: Services
tr: Hizmetler (Services)

en: Usage
tr: Kullanım

en: Restore
tr: Geri yükle

en: Modified date
tr: Değiştirilme tarihi

en: About
tr: Hakkında

en: File directory
tr: Dosya klasörü

en: Favorites
tr: Sık kullanılanlar

en: Release
tr: Sürüm

en: Delete...
tr: Sil...

en: Flags
tr: İşaretler (Flags)

en: Uses
tr: Kullanım

en: MIME type
tr: MIME tipi

en: File system
tr: Dosya sistemi

en: Search index
tr: Dizinde ara

en: User autocomplete
tr: Kullanıcı otomatik tamamlama

en: Callback
tr: Geri dönüş

en: Displays
tr: Görünümler

en: Created year + month
tr: Oluşturulma yıl ve ayı

en: Created year
tr: Oluşturulma yılı

en: Created month
tr: Oluşturulma ayı

en: Created day
tr: Oluşturulma günü

en: Created week
tr: Oluşturulduğu hafta

en: 1 byte | @count bytes
tr[0]: 1 bayt
tr[1]: @count bayt

en: The item has been deleted.
tr: Unsur silindi.

en: Interface
tr: Arayüz

en: Search...
tr: Ara...

en: Tracking user activity
tr: Kullanıcı etkinliğini izlemek

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: media
tr: medya

en: files
tr: dosyalar

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
tr: Aramanız çok fazla VE/VEYA ifadesi içeriyor. Bu aramada sadece ilk @count terim kapsandı.

en: File storage
tr: Dosya depolama

en: Search result highlighting input
tr: Aranan ifadenin vurgulandığı arama sonucu
