FolderShare (8.x-1.1) - en to fa translation catalogue (112 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Status
fa: وضعیت

en: Administer
fa: مدیریت

en: Delete
fa: حذف

en: Private
fa: خصوصی

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Language
fa: زبان

en: Public
fa: عمومی

en: Administration
fa: مدیریت

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Logging
fa: ثبت کردن

en: Download
fa: دانلود

en: updated
fa: به‌روز شد

en: created
fa: ایجاد شده

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Size
fa: اندازه

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Hourly
fa: ساعتی

en: Daily
fa: روزانه

en: Weekly
fa: هفتگی

en: None
fa: هیچ

en: Message
fa: پیام

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Move
fa: انتفال

en: Open
fa: باز

en: Archive
fa: آرشیو

en: Views
fa: نماها

en: Access
fa: دسترسی

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Path
fa: مسیر

en: Total
fa: مجموع

en: ID
fa: شناسه

en: Advanced search
fa: جستجوی پیشرفته

en: Upload
fa: بارگذاری

en: User
fa: کاربر

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: file
fa: فایل

en: Created
fa: ایجاد شده

en: All
fa: همه

en: Not found
fa: پیدا نشد

en: Creation date
fa: تاریخ ایجاد

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Filter
fa: فیلتر

en: Fields
fa: فیلدها

en: OK
fa: موافقت

en: Media
fa: رسانه

en: System
fa: سیستم

en: Desc
fa: نزولی

en: Owner
fa: مالک

en: Users
fa: کاربران

en: All files
fa: همه ی فایل ها

en: Close
fa: بستن

en: Operation
fa: عملکرد

en: Folder
fa: پوشه

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Share
fa: اشتراک‌گذاری

en: Modified
fa: اصلاح گردید

en: Change
fa: تغییر

en: menu
fa: منو

en: This cannot be undone.
fa: این عمل قابل بازگشت نیست.

en: Lists
fa: فهرست‌ها

en: None.
fa: هیچکدام.

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Duplicate
fa: تکرار

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: image
fa: تصویر

en: images
fa: تصاویر

en: Personal files
fa: فایل‌های شخصی

en: Copy
fa: کپی

en: Menus
fa: منوها

en: Manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: Offset
fa: جابجایی

en: deleted
fa: حذف شده

en: About
fa: درباره

en: and
fa: و

en: Release
fa: انتشار

en: Web services
fa: سرویس‌های وب

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: MIME type
fa: نوع فایل

en: File system
fa: فایل سیستم

en: Problem
fa: مشکل

en: Search index
fa: شاخص جستجو

en: Created year + month
fa: سال + ماه ایجاد

en: Created year
fa: سال ایجاد

en: Created month
fa: ماه ایجاد

en: Created day
fa: روز ایجاد

en: Created week
fa: هفته ایجاد

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: folder
fa: پوشه

en: 1 byte | @count bytes
fa[0]: 1 بایت
fa[1]: @count بایت

en: Interface
fa: رابط

en: Search...
fa: جستجو...

en: Manage display
fa: اداره نمایش

en: Public files
fa: فایل‌های عمومی

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Manage form display
fa: اداره فرم

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
fa: تعداد عبارت‌های AND/OR در جستجوی شما بیش از اندازه بود. تنها @count عبارت اول در جستجو لحاظ شدند.
