FolderShare (8.x-1.1) - en to hi translation catalogue (91 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Status
hi: अवस्था

en: Administer
hi: प्रशासन

en: Delete
hi: मिटायें

en: Private
hi: व्यक्तिगत

en: Author
hi: लेखक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Public
hi: सार्वजनिक

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: unknown
hi: अज्ञात

en: Logging
hi: लॉगिंग

en: Recommendations
hi: अनुशंसाएँ

en: Download
hi: डाउनलोड

en: updated
hi: अद्यतन

en: created
hi: बनाया

en: File
hi: फ़ाइल

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Size
hi: आकार

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Daily
hi: रोजाना

en: Weekly
hi: साप्ताहिक

en: None
hi: कोई नहीं

en: Message
hi: संदेश

en: Image
hi: चित्र

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Move
hi: चाल

en: Open
hi: खुला

en: Archive
hi: पुरालेख

en: Views
hi: द्रश्य

en: Access
hi: पहुंच

en: View
hi: देखें

en: URL
hi: यूआरएल

en: Path
hi: मार्ग

en: Total
hi: कुल

en: ID
hi: आईडी

en: Advanced search
hi: महीन खोज

en: Upload
hi: अपलोड

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Files
hi: दस्तावेज

en: file
hi: फ़ाइल

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Not found
hi: नहीं मिला

en: Creation date
hi: निर्माण तारीख

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: OK
hi: ठीक है

en: Media
hi: मीडिया

en: System
hi: प्रणाली

en: Desc
hi: अवरोही

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Close
hi: बंद करे

en: Operation
hi: काम

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Created date
hi: रचना तिथि

en: Modified
hi: संशोधित

en: Change
hi: परिवर्तन

en: menu
hi: सूची

en: This cannot be undone.
hi: इसे असंपादित नहीं किया जा सकता है।

en: Lists
hi: सूचियों

en: None.
hi: कोई नहीं

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Duplicate
hi: प्रतिरूप

en: Changed
hi: बदल गया

en: Next ›
hi: अगला ›

en: image
hi: छवि

en: Copy
hi: प्रतिलिपि

en: Menus
hi: मेनू

en: Modified date
hi: संशोधित तिथि

en: About
hi: के बारे में

en: and
hi: और

en: Web services
hi: वेब सेवाएं

en: Uses
hi: उपयोग

en: MIME type
hi: माइम प्रकार

en: Search index
hi: खोज अनुक्रमणिका

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: 1 byte | @count bytes
hi[0]: १ बाइट
hi[1]: @count बाइट्स

en: Interface
hi: इंटरफ़ेस

en: Public files
hi: सार्वजनिक फ़ाइलें

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
hi: आपकी खोज में कई और/या अभिव्यक्ति का इस्तेमाल किया गया है. केवल पहली @count शब्द इस खोज में शामिल थे.

en: Search result highlighting input
hi: खोज परिणाम हाइलाइटिंग इनपुट
