FolderShare (8.x-1.1) - en to pl translation catalogue (121 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Administer
pl: Administruj

en: Delete
pl: Usuń

en: Private
pl: Prywatne

en: Author
pl: Autor

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Public
pl: Publiczna

en: Administration
pl: Administracja

en: Comments
pl: Komentarze

en: unknown
pl: nieznane

en: Logging
pl: Logowanie

en: Recommendations
pl: Polecenia

en: Download
pl: Pobierz

en: updated
pl: zaktualizowany

en: created
pl: utworzono

en: File
pl: Plik

en: Edit
pl: Edytuj

en: Size
pl: Rozmiar

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Hourly
pl: Co godzinę

en: Daily
pl: Codziennie

en: Weekly
pl: Co tydzień

en: None
pl: Brak

en: Message
pl: Wiadomość

en: Image
pl: Obraz

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Move
pl: Przenieś

en: Open
pl: Otwarte

en: Archive
pl: Archiwizuj

en: Views
pl: Widoki

en: Access
pl: Dostęp

en: View
pl: Widok

en: Path
pl: Ścieżka

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Total
pl: Razem

en: Advanced search
pl: Zaawansowane wyszukiwanie

en: Upload
pl: Wyślij plik

en: User
pl: Użytkownik

en: Files
pl: Pliki

en: file
pl: plik

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Not found
pl: Nie znaleziono

en: New folder
pl: Nowy folder

en: Creation date
pl: Data utworzenia

en: Comment
pl: Komentarz

en: Filter
pl: Filtr

en: Fields
pl: Pola

en: item
pl: element

en: items
pl: elementy

en: Desc
pl: Malejąco

en: Owner
pl: Właściciel

en: Users
pl: Użytkownicy

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Close
pl: Zamknij

en: Operation
pl: Czynność

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Share
pl: Udostępnij

en: Modified
pl: Zmodyfikowany

en: Change
pl: Zmień

en: This cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Lists
pl: Listy

en: None.
pl: Brak.

en: See also
pl: Zobacz także

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Duplicate
pl: Zduplikowany

en: Changed
pl: Zmieniono

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: image
pl: obrazek

en: images
pl: obrazy

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Menus
pl: Menu

en: Manage fields
pl: Zarządzaj polami

en: Modified date
pl: Zmodyfikowana data

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: deleted
pl: usunięte

en: About
pl: O stronie

en: and
pl: i

en: Web services
pl: Usługi web

en: Done.
pl: Gotowe.

en: Delete...
pl: Usuń...

en: Uses
pl: Używa

en: MIME type
pl: typ MIME

en: File system
pl: System plików

en: Search index
pl: Indeks wyszukiwania

en: this
pl: Ten

en: Scheduled
pl: Zaplanowany

en: Aborted.
pl: Przerwano.

en: Created year + month
pl: Rok i miesiąc utworzenia

en: Created year
pl: Rok utworzenia

en: Created month
pl: Miesiąc utworzenia

en: Created day
pl: Dzień utworzenia

en: Created week
pl: Tydzień utworzenia

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: folder
pl: katalog

en: 1 byte | @count bytes
pl[0]: 1 bajt
pl[1]: @count bajty
pl[2]: @count bajtów

en: Interface
pl: Interfejs

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Search...
pl: Szukaj...

en: Manage display
pl: Zarządzaj wyświetlaniem

en: Public files
pl: Pliki publiczne

en: Entity ID
pl: ID encji

en: Bytes
pl: Bajtów

en: Asc
pl: Rosnąco

en: files
pl: pliki

en: Master
pl: Główny

en: parameters
pl: parametry

en: Manage form display
pl: Zarządzaj wyświetlaniem formularza

en: Search module
pl: Moduł Search

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
pl: Twoje wyszukiwanie zawierało zbyt wiele wyrażeń i/lub. Tylko pierwsze @count wyrażeń zostało uwzględnionych w wyszukiwaniu.

en: Search result highlighting input
pl: Podświetl frazę wyszukiwania
