FolderShare (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (140 entries)

en: Forms
uk: Форми

en: plugin
uk: додаток

en: Status
uk: Стан

en: Administer
uk: Адміністрування

en: Delete
uk: Видалити

en: Author
uk: Автор

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Comments
uk: Коментарі

en: unknown
uk: невідомо

en: Recommendations
uk: Рекомендації

en: Download
uk: Завантаження

en: view
uk: переглянути

en: updated
uk: оновлено

en: created
uk: створений

en: File
uk: Файл

en: Edit
uk: Редагувати

en: Size
uk: Розмір

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Message
uk: Повідомлення

en: Image
uk: Зображення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Move
uk: Перенесення

en: Open
uk: Відкрито

en: Archive
uk: Архів

en: Views
uk: Види

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: Path
uk: Шлях

en: Rename
uk: Перейменувати

en: Total
uk: Всього

en: Advanced search
uk: Розширений пошук

en: Upload
uk: Викласти

en: User
uk: Користувач

en: Files
uk: Файли

en: file
uk: файл

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Not found
uk: Не знайдено

en: New folder
uk: Нова папка

en: Creation date
uk: Дата створення

en: Comment
uk: Коментар

en: Filter
uk: Фільтр

en: Fields
uk: Поля

en: item
uk: елемент

en: items
uk: елементи

en: OK
uk: Гаразд

en: Delete all
uk: Видалити все

en: Media
uk: Медіа

en: help
uk: довідка

en: Desc
uk: Спад

en: Owner
uk: Власник

en: added
uk: додано

en: Kind
uk: Сорт

en: All files
uk: Всі файли

en: Close
uk: Закрити

en: fields
uk: поля

en: Folders
uk: Теки

en: Folder
uk: Тека

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Created date
uk: Дата створення

en: Share
uk: Спільні файли

en: Modified
uk: Змінено

en: Change
uk: Змінити

en: menu
uk: меню

en: This cannot be undone.
uk: Дана дія не зможе бути скасоване.

en: Lists
uk: Списки

en: None.
uk: Ні.

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: Changed
uk: Змінено

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: image
uk: зображення

en: images
uk: зображення

en: Personal files
uk: Особисті файли

en: Copy
uk: Копіювати

en: Menus
uk: Меню

en: Directories
uk: Каталоги

en: Services
uk: Служби

en: Usage
uk: Використання

en: Restore
uk: Відновити

en: Modified date
uk: Дата модифікації

en: Offset
uk: Зміщення

en: deleted
uk: видалено

en: About
uk: Про модуль

en: Release
uk: Версія

en: New Folder
uk: Створити теку

en: Create a new folder.
uk: Створює теку.

en: Done.
uk: Завершено.

en: changed
uk: змінено

en: Scheduled time
uk: Запланований час

en: Delete...
uk: Вилучити...

en: Uses
uk: Використання

en: MIME type
uk: Тип MIME

en: File system
uk: Файлова система

en: Search index
uk: Пошуковий індекс

en: this
uk: цей

en: Aborted.
uk: Перервано.

en: All Files
uk: Всі файли

en: User autocomplete
uk: Автодоповнення користувача

en: Callback
uk: Зворотний виклик

en: Displays
uk: Відображення

en: Created year + month
uk: Рік + місяць створення

en: Created year
uk: Рік створення

en: Created month
uk: Місяць створення

en: Created day
uk: День створення

en: Created week
uk: Тиждень створення

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: folder
uk: папка

en: 1 byte | @count bytes
uk[0]: @count байт
uk[1]: @count байти
uk[2]: @count байтів

en: Interface
uk: Інтерфейс

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Search:
uk: Пошук:

en: Import/Export
uk: Імпорт/Експорт

en: Search...
uk: Пошук...

en: Public files
uk: Загальнодоступні файли

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: media
uk: медіа

en: Task ID
uk: ID завдання

en: Bytes
uk: Байти

en: Asc
uk: Зрост

en: files
uk: файли

en: Master
uk: Головне

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
uk: У вашому пошуковому запиті надто багато виразів AND/OR (та/або). У пошук долучено лише перші @count термінів.

en: Files:
uk: Файли:

en: System error
uk: Помилка системи

en: Compress
uk: Стиск

en: Search result highlighting input
uk: Підсвічене введення результатів пошуку

en: Public Files
uk: Загальнодоступні файли
