FolderShare (8.x-1.4) - en to mr translation catalogue (57 entries)

en: Forms
mr: अर्ज

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: plugin
mr: प्लगईन

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Administer
mr: व्यवस्थापन

en: Delete
mr: मिटवा

en: Author
mr: लेखक

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: unknown
mr: अज्ञात

en: Recommendations
mr: सुचवणे

en: Download
mr: डाउनलोड

en: view
mr: दाखवा

en: updated
mr: अद्ययावत झाले

en: created
mr: तयार झाले

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Size
mr: आकार

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Message
mr: संदेश

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Move
mr: सरकवा

en: Update
mr: अपडेट

en: Views
mr: याद्या

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: Path
mr: रस्ता

en: Total
mr: एकूण

en: ID
mr: आय डी

en: Advanced search
mr: विस्तृत शोध

en: Upload
mr: अपलोड

en: User
mr: सदस्य

en: Files
mr: फाईल्स

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Done
mr: पूर्ण झाले

en: Not found
mr: सापडले नाही

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Filter
mr: गाळणी

en: Delete all
mr: सर्व मिटवा

en: help
mr: मदत

en: Owner
mr: मालक

en: Close
mr: बंद

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Menus
mr: मेनूज

en: 1 byte | @count bytes
mr[0]: 1 byte
mr[1]: @count बाइट्स
