FolderShare (8.x-1.5) - en to oc translation catalogue (100 entries)

en: Forms
oc: Formularis

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Status
oc: Estatut

en: Administer
oc: Administrar

en: Delete
oc: Suprimir

en: Author
oc: Autor

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Administration
oc: Administracion

en: Comments
oc: Comentaris

en: unknown
oc: desconegut

en: Download
oc: Telecargament

en: view
oc: veire

en: updated
oc: mes a jorn

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: Size
oc: Talha

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Message
oc: Messatge

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Open
oc: Dobèrt

en: Views
oc: Vistas

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Advanced search
oc: Recèrca avançada

en: Upload
oc: Transferiment de fichièrs

en: User
oc: Utilizaire

en: Files
oc: Fichièrs

en: file
oc: fichièr

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Done
oc: Acabat

en: Not found
oc: Pas trobat

en: Comment
oc: Comentari

en: Filter
oc: Filtrar

en: Fields
oc: Camps

en: OK
oc: D'acòrdi

en: Delete all
oc: Suprimir tot

en: Media
oc: Mèdia

en: help
oc: ajuda

en: Owner
oc: Proprietari

en: Close
oc: Tampar

en: fields
oc: camps

en: Folders
oc: Dorsièrs

en: Folder
oc: Dorsièr

en: Sort by
oc: Triar per

en: Created date
oc: Data de creacion

en: Share
oc: Partejar

en: Modified
oc: Modificat

en: Shared
oc: Partejat

en: Change
oc: Modificar

en: menu
oc: menú

en: zero
oc: zèro

en: one
oc: un

en: two
oc: dos

en: three
oc: tres

en: four
oc: quatre

en: five
oc: cinc

en: six
oc: sièis

en: seven
oc: sèt

en: eight
oc: uèit

en: nine
oc: nòu

en: Are you sure?
oc: Sètz segur ?

en: Changed
oc: Modificat

en: image
oc: imatge

en: Copy
oc: Copiar

en: Menus
oc: Menús

en: Services
oc: Servicis

en: Usage
oc: Utilizacion

en: About
oc: A prepaus

en: Uses
oc: Usatges

en: MIME type
oc: Tipe MIME

en: File system
oc: Sistèma de fichièrs

en: Search index
oc: Indèx de recèrca

en: User autocomplete
oc: Picada semi-automatica dels noms d'utilizaire

en: Displays
oc: Afichatges

en: Created year + month
oc: Annada + mes de creacion

en: Created year
oc: Annada de creacion

en: Created month
oc: Mes de creacion

en: Created day
oc: Jorn de creacion

en: Created week
oc: Setmana de creacion

en: File uploads
oc: Transferiments de fichièrs

en: The item has been deleted.
oc: L'element es estat suprimit.

en: Interface
oc: Interfàcia

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Master
oc: Maître
