FolderShare (8.x-1.6) - en to pt translation catalogue (113 entries)

en: Forms
pt: Formulários

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Administer
pt: Administrar

en: Delete
pt: Apagar

en: Author
pt: Autor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Public
pt: Público(a)

en: Disabled
pt: Desativado

en: Comments
pt: Comentários

en: unknown
pt: desconhecido

en: view
pt: ver

en: updated
pt: atualizado

en: created
pt: criado

en: File
pt: Arquivo

en: Edit
pt: Editar

en: Size
pt: Tamanho

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: None
pt: Nenhum

en: Message
pt: Mensagem

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Move
pt: Mover

en: Update
pt: Atualizar

en: Open
pt: Aberto

en: Archive
pt: Arquivar

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Ver

en: Path
pt: Caminho

en: Rename
pt: Renomear

en: Advanced search
pt: Busca avançada

en: Upload
pt: Carregar

en: User
pt: Usuário

en: Files
pt: Arquivos

en: file
pt: arquivo

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Done
pt: Concluído

en: Not found
pt: Não encontrado

en: New folder
pt: Nova pasta

en: Creation date
pt: Data de criação

en: Comment
pt: Comentário

en: Filter
pt: Filtrar

en: Fields
pt: Campos

en: items
pt: itens

en: Delete all
pt: Apagar tudo

en: Media
pt: Mídia

en: help
pt: ajuda

en: Desc
pt: Decrescente

en: Owner
pt: Proprietário

en: Kind
pt: Tipo

en: Close
pt: Fechar

en: fields
pt: campos

en: Folders
pt: Pastas

en: Folder
pt: Pasta

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Created date
pt: Data de criação

en: Share
pt: Compartilhe

en: Modified
pt: Modificado

en: Change
pt: Mudar

en: Are you sure?
pt: Você tem certeza?

en: Permissions
pt: Permissões

en: Cron
pt: Agendador de tarefas

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Changed
pt: Alterado

en: image
pt: imagem

en: images
pt: imagens

en: Copy
pt: Copiar

en: Services
pt: Serviços

en: Usage
pt: Uso

en: Restore
pt: Recuperar

en: Modified date
pt: Data de modificação

en: deleted
pt: apagado

en: About
pt: Sobre

en: Favorites
pt: Favoritos

en: New Folder
pt: Nova Pasta

en: Scheduled time
pt: Horário agendado

en: Delete...
pt: Remover...

en: Uses
pt: Usos

en: MIME type
pt: Tipo MIME

en: File system
pt: Sistema de arquivos

en: Search index
pt: Índice de busca

en: Parent folder
pt: Pasta anterior

en: User autocomplete
pt: Auto-completar de nome de usuário

en: Callback
pt: Retorno

en: Displays
pt: Exibições

en: Created year + month
pt: Ano + mês de criação

en: Created year
pt: Ano de criação

en: Created month
pt: Mês de criação

en: Created day
pt: Dia de criação

en: Created week
pt: Semana de criação

en: folder
pt: pasta

en: The item has been deleted.
pt: O item foi excluído.

en: Re-index
pt: Re-indexar

en: Tracking user activity
pt: Rastreando atividade do usuário

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: media
pt: mídia

en: Task ID
pt: ID da Tarefa

en: Search index status
pt: Status da indexação da pesquisa

en: Asc
pt: Ascendente

en: files
pt: arquivos

en: Master
pt: Principal

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
pt: Sua pesquisa usou expressões AND/OR em excesso. Somente os primeiros @count termos foram incluídos nesta pesquisa.

en: File storage
pt: Armazenamento de arquivos

en: Search result highlighting input
pt: Resultado da pesquisa destacando a entrada
