FolderShare (8.x-1.7-alpha1) - en to th translation catalogue (63 entries)

en: Forms
th: ฟอร์ม

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Administer
th: บริหารระบบ

en: Delete
th: ลบ

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: updated
th: ถูกปรับปรุง

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: Links
th: ลิงก์

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: Message
th: ข้อความ

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Open
th: เปิด

en: Views
th: ดู

en: Add
th: เพิ่ม

en: View
th: ดู

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Total
th: ทั้งหมด

en: ID
th: ไอดี

en: Advanced search
th: ค้นหาแบบละเอียด

en: Upload
th: อัพโหลด

en: file
th: แฟ้ม

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Done
th: เสร็จสิ้น

en: Not found
th: ไม่พบ

en: Delete all
th: ลบทั้งหมด

en: Media
th: สื่อ

en: help
th: คู่มือการใช้งาน

en: Owner
th: เจ้าของ

en: Close
th: ปิด

en: Created date
th: วันที่สร้าง

en: menu
th: เมนู

en: Are you sure?
th: คุณแน่ใจหรือ ?

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Duplicate
th: การทำซ้ำ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: image
th: รูปภาพ

en: Copy
th: คัดลอก

en: deleted
th: ลบทิ้ง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Uses
th: ใช้

en: File system
th: ระบบไฟล์

en: Displays
th: แสดง

en: Created year + month
th: สร้างขึ้น ปี + เดือน

en: Created year
th: ปีที่สร้าง

en: Created month
th: เดือนที่สร้าง

en: Created day
th: วันที่สร้าง

en: Created week
th: สัปดาห์ที่สร้าง

en: 1 byte | @count bytes
th[0]: 1 ไบต์
th[1]: @count ไบต์

en: Import/Export
th: นำเข้า/ส่งออก

en: Tracking user activity
th: ติดตามกิจกรรมของผู้ใช้

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี

en: File storage
th: การจัดเก็บไฟล์
