FolderShare (8.x-1.8) - en to nl translation catalogue (112 entries)

en: Forms
nl: Formulieren

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Administer
nl: Beheren

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Author
nl: Auteur

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Public
nl: Publiek

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Comments
nl: Reacties

en: unknown
nl: onbekend

en: Download
nl: Downloaden

en: view
nl: weergeven

en: updated
nl: bijgewerkt

en: created
nl: aangemaakt

en: File
nl: Bestand

en: Edit
nl: Bewerken

en: Size
nl: Grootte

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: None
nl: Geen

en: Message
nl: Bericht

en: Image
nl: Afbeelding

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Move
nl: Verplaatsen

en: Update
nl: Bijwerken

en: Archive
nl: Archief

en: Views
nl: Overzichten

en: Add
nl: Toevoegen

en: View
nl: Weergeven

en: Path
nl: Pad

en: Rename
nl: Naam wijzigen

en: Total
nl: Totaal

en: Advanced search
nl: Uitgebreid zoeken

en: Upload
nl: Uploaden

en: User
nl: Gebruiker

en: Files
nl: Bestanden

en: file
nl: bestand

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Table of contents
nl: Inhoudsopgave

en: All
nl: Alle

en: Done
nl: Gereed

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: New folder
nl: Nieuwe map

en: Creation date
nl: Aanmaakdatum

en: Fields
nl: Velden

en: Delete all
nl: Alles verwijderen

en: help
nl: hulp

en: Desc
nl: Aflopend

en: Owner
nl: Eigenaar

en: added
nl: toegevoegd

en: Kind
nl: Type

en: Close
nl: Sluiten

en: fields
nl: velden

en: Folders
nl: Mappen

en: Folder
nl: Map

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Created date
nl: Aanmaakdatum

en: Share
nl: Delen

en: Modified
nl: Aangepast

en: Change
nl: Wijzigen

en: one
nl: één

en: two
nl: twee

en: three
nl: drie

en: Are you sure?
nl: Weet u het zeker?

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: image
nl: afbeelding

en: images
nl: afbeeldingen

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Services
nl: Diensten

en: Usage
nl: Gebruik

en: Restore
nl: Herstellen

en: Modified date
nl: Wijzigingsdatum

en: deleted
nl: verwijderd

en: About
nl: Over

en: New Folder
nl: Nieuwe map

en: Scheduled time
nl: Geplande tijd

en: Delete...
nl: Verwijder...

en: Uses
nl: Gebruikt

en: MIME type
nl: MIME-type

en: File system
nl: Bestandssysteem

en: Search index
nl: Zoekindex

en: this
nl: dit

en: User autocomplete
nl: Automatische aanvulling gebruikersnaam

en: Displays
nl: Weergaven

en: Created year + month
nl: Aangemaakt jaar + maand

en: Created year
nl: Jaar van aanmaak

en: Created month
nl: Maand van aanmaak

en: Created day
nl: Dag van aanmaak

en: Created week
nl: Week van aanmaak

en: folder
nl: map

en: The item has been deleted.
nl: Het item is verwijderd.

en: Search...
nl: Zoek...

en: Show search box
nl: Zoekformulier tonen

en: Tracking user activity
nl: Activiteiten van de gebruiker volgen

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: Task ID
nl: Taak-ID

en: Asc
nl: Oplopend

en: files
nl: bestanden

en: Version @version
nl: Versie @version

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
nl: De zoekopdracht bevat te veel AND/OR-functies. Enkel de eerste @count woorden van de zoekopdracht zijn gebruikt.

en: File storage
nl: Bestandsopslag

en: Search result highlighting input
nl: Zoekresultaat uitlichten-invoer

en: Manage services
nl: Services beheren
