Font Awesome Icons (8.x-1.4) - en to uk translation catalogue (28 entries)

en: Size
uk: Розмір

en: None
uk: Немає

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Default
uk: Базово

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Icon
uk: Іконка

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Up
uk: Вгору

en: Scale
uk: Масштаб

en: Down
uk: Вниз

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Style
uk: Стиль

en: Regular
uk: Звичайна

en: Solid
uk: Суцільне

en: Animation
uk: Анімація

en: Light
uk: Світла

en: Additional Settings
uk: Додаткові налаштування

en: Rotate
uk: Поворот

en: Pull
uk: Тягнути

en: Grow
uk: Збільшити

en: Flip
uk: Розвернути

en: Pulse
uk: Імпульс

en: Shrink
uk: Зменшити

en: Extra Small
uk: Надмале

en: Use CDN
uk: Використовувати CDN
