Font Awesome Icons (8.x-2.7) - en to he translation catalogue (14 entries)

en: Size
he: גודל

en: None
he: ללא

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Small
he: קטן

en: Large
he: גדול

en: Icons
he: אייקונים

en: Up
he: עולה

en: Scale
he: התאמת גודל

en: Down
he: יורד

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Style
he: סגנון

en: Rotate
he: סיבוב

en: Icon Style
he: סוג צלמיות (אייקונים)
