Font Awesome Iconpicker (3.0.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Widget settings
fr: Paramètres du widget

en: About
fr: À propos

en: Icon size
fr: Taille de l'icône

en: Icon Size
fr: Taille de l'icône

en: Formatter settings
fr: Paramétrage de l'outil de mise en forme

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fr: Texte qui apparaîtra dans le champ jusqu'à ce qu'une valeur soit saisie. Cet indice est en général un exemple, ou une brève description du format attendu.

en: Placeholder: @placeholder
fr: Placeholder : @placeholder
