Font Awesome Iconpicker (3.0.0-alpha3) - en to id translation catalogue (7 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Custom
id: Tersuai

en: About
id: Tentang

en: Formatter settings
id: Pengaturan formatter

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.
