Font Awesome Iconpicker (3.0.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Custom
pt: Personalizado

en: Widget settings
pt: Configurações do widget

en: About
pt: Sobre

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Formatter settings
pt: Configurações do formatador

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pt: Texto que será mostrado dentro do campo até que um valor seja inserido. Esta dica é geralmente um valor de exemplo ou uma breve descrição do formato esperado.
