Font Awesome Iconpicker (3.0.0-rc1) - en to ar translation catalogue (9 entries)

en: Type
ar: النوع

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Custom
ar: مخصص

en: About
ar: حول

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Formatter settings
ar: إعدادات المنسق

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ar: النص الذي سيظهر في داخل الحقل حتى يتم إدخال القيمة. غالبًا ما يكون هذا التلميح قيمة العينة أو وصفًا موجزًا للتنسيق المتوقع.

en: Placeholder: @placeholder
ar: النص البديل: @placeholder
