Font Awesome Iconpicker (3.0.0) - en to pl translation catalogue (11 entries)

en: Type
pl: Typ

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Custom
pl: Własne

en: Widget settings
pl: Ustawienia kontrolki

en: About
pl: O stronie

en: Icon size
pl: Rozmiar ikony

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Formatter settings
pl: Ustawienia formatera

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder
