Font Awesome Iconpicker (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (7 entries)

en: Default
ru: По умолчанию

en: Custom
ru: Собственная

en: About
ru: Информация

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Type: @type
ru: Тип: @type

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ru: Текст, который будет показан в поле до начала ввода значения. Обычно это подсказка с примером значения или короткое описание ожидаемого формата.

en: Placeholder: @placeholder
ru: Заполнитель: @placeholder
