Font Awesome (FontAwesome UI) (1.0.0-beta1) - en to es translation catalogue (78 entries)

en: Pages
es: Páginas

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: List
es: Listado

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Version
es: Versión

en: Overview
es: Vista general

en: Edit
es: Editar

en: Size
es: Tamaño

en: Reset
es: Restablecer

en: Settings
es: Configuración

en: Label
es: Etiqueta

en: Save
es: Guardar

en: Icon
es: Icono

en: Updated
es: Actualizado

en: Icons
es: Iconos

en: Before
es: Antes

en: After
es: Después

en: Files
es: Archivos

en: Custom
es: Personalizado

en: Comment
es: Comentario

en: Filter
es: Filtro

en: Width
es: Ancho

en: Linear
es: Lineal

en: Scale
es: Escala

en: Load
es: Cargar

en: Colors
es: Colores

en: Border
es: Borde

en: Method
es: Método

en: Padding
es: Relleno

en: Not installed
es: No instalado

en: Provider
es: Proveedor

en: Position
es: Posición

en: Append
es: Añadir

en: Duration
es: Duración

en: Hidden
es: Oculto

en: Attach method
es: Método adjunto

en: Negate
es: Negar

en: Fade
es: Desvanecer

en: Units
es: Unidades

en: Style
es: Estilo

en: Usability
es: Usabilidad

en: Plugin
es: Extensión

en: Duplicate
es: Duplicado

en: Reverse
es: Revertir

en: Themes
es: Temas

en: Double
es: Doble

en: Dotted
es: De puntos

en: Dashed
es: De rayas

en: Solid
es: Sólido

en: Groove
es: Con ondulaciones

en: Ridge
es: Cresta

en: Inset
es: Recuadro

en: Outset
es: Principio

en: Color picker
es: Selector de color

en: Usage
es: Uso

en: Border color
es: Color de borde

en: Animation
es: Animación

en: Rebuild
es: Reconstruir

en: Radius
es: Radio

en: About
es: Acerca de

en: Opacity
es: Opacidad

en: Direction
es: Dirección

en: - Any -
es: - Cualquiera -

en: Variant
es: Variante

en: Rotate
es: Girar

en: Not restricted
es: Sin restricción

en: All pages except those listed
es: Todas las páginas excepto las que se enumeran

en: Restricted to certain pages
es: Restringido a algunas páginas

en: Customization
es: Personalización

en: Fixed width
es: Ancho fijo

en: Max height
es: Altura máxima

en: Alternate
es: Alternativo

en: RTL support
es: Soporte para idiomas de derecha a izquierda (RTL)

en: Installed themes
es: Temas instalados

en: Save and go to list
es: Guardar e ir a la lista
