Font Awesome (FontAwesome UI) (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (73 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: List
pt: Lista

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Version
pt: Versão

en: Overview
pt: Visão geral

en: Edit
pt: Editar

en: Size
pt: Tamanho

en: Reset
pt: Redefinir

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Icon
pt: Ícone

en: Updated
pt: Atualizado

en: Icons
pt: Ícones

en: Before
pt: Antes

en: After
pt: Depois

en: Files
pt: Arquivos

en: Custom
pt: Personalizado

en: Comment
pt: Comentário

en: Filter
pt: Filtrar

en: Width
pt: Largura

en: Scale
pt: Escala

en: Load
pt: Carregar

en: Colors
pt: Cores

en: Border
pt: Borda

en: Method
pt: Método

en: Color
pt: Cor

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Provider
pt: Provedor

en: Position
pt: Posição

en: Append
pt: Acrescentar

en: Duration
pt: Duração

en: Hidden
pt: Oculto

en: Negate
pt: Negar

en: Selector
pt: Seletor

en: Fade
pt: Desvanecer

en: Units
pt: Unidades

en: Style
pt: Estilo

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Reverse
pt: Reverter

en: Themes
pt: Temas

en: Solid
pt: Sólido

en: Usage
pt: Uso

en: Border color
pt: Cor da borda

en: Animation
pt: Animação

en: Rebuild
pt: Reconstruir

en: Radius
pt: Raio

en: About
pt: Sobre

en: Opacity
pt: Opacidade

en: Prepend
pt: Preceder

en: Direction
pt: Direção

en: Color 1
pt: Cor 1

en: Color 2
pt: Cor 2

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Animate
pt: Animar abertura

en: Variant
pt: Variante

en: Rotate
pt: Rotacionar

en: Not restricted
pt: Sem restrições

en: All pages except those listed
pt: Todas as páginas, exceto as listadas

en: Restricted to certain pages
pt: Restrito para certas páginas

en: Customization
pt: Customização

en: Fixed width
pt: Largura fixa

en: Max height
pt: Altura máxima

en: RTL support
pt: Suporte RTL

en: 180°
pt: 180º

en: Installed themes
pt: Temas instalados

en: Save and go to list
pt: Salvar e ir para lista

en: Hide sidebar panel
pt: Esconder painel da barra lateral

en: Show sidebar panel
pt: Mostrar painel da barra lateral

en: Close sidebar panel
pt: Fechar painel da barra lateral
