Font Awesome (FontAwesome UI) (1.0.0-beta2) - en to oc translation catalogue (54 entries)

en: Pages
oc: Paginas

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: List
oc: Listar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Edit
oc: Modificar

en: Size
oc: Talha

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Before
oc: Abans

en: After
oc: Aprèp

en: Files
oc: Fichièrs

en: Custom
oc: Personalizat

en: Comment
oc: Comentari

en: Filter
oc: Filtrar

en: Width
oc: Largor

en: Scale
oc: Metre a l'escala

en: Load
oc: Cargar

en: Border
oc: Bordadura

en: Method
oc: Metòde

en: Padding
oc: Emplenatge

en: Not installed
oc: Pas installat

en: Position
oc: Posicion

en: Duration
oc: Durada

en: Hidden
oc: Amagat

en: Negate
oc: Invèrse

en: Units
oc: Unitats

en: Style
oc: Estil

en: Reverse
oc: Inversat

en: Themes
oc: Tèmas

en: Dotted
oc: Pointillé

en: Dashed
oc: En tirets

en: Solid
oc: Solide

en: Groove
oc: En cròs

en: Ridge
oc: En saillie

en: Inset
oc: Inserir

en: Usage
oc: Utilizacion

en: Local
oc: Locale

en: About
oc: A prepaus

en: Direction
oc: Direccion

en: - Any -
oc: - Tot -

en: Variant
oc: Varianta

en: Rotate
oc: Rotacion

en: Not restricted
oc: Pas restreint

en: All pages except those listed
oc: Totas las paginas, levat las que son listadas

en: Restricted to certain pages
oc: Reservat a d'unas paginas

en: Customization
oc: Personalizacion

en: Fixed width
oc: Largor fixe
