Font Awesome (FontAwesome UI) (1.0.0-beta2) - en to fa translation catalogue (46 entries)

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: List
fa: سجل

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Version
fa: نسخه

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: تدوین

en: Size
fa: اندازه

en: Reset
fa: اعاده

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Icon
fa: شمایل

en: Updated
fa: به‌روز

en: Before
fa: قبل از

en: After
fa: بعد

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: Custom
fa: سفارشی

en: Comment
fa: نظر

en: Filter
fa: صافی

en: Width
fa: عرض

en: Scale
fa: مقیاس

en: Color
fa: رنگ

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Position
fa: موقعیت

en: Duration
fa: مدت

en: Hidden
fa: پنهان

en: Negate
fa: نقیض

en: Fade
fa: محو شدن

en: Style
fa: اصلوب

en: Plugin
fa: افزونه

en: Duplicate
fa: تکراری

en: Reverse
fa: معکوس

en: Themes
fa: پوسته‌ها

en: Global
fa: سراسری

en: About
fa: درباره

en: Opacity
fa: مبهمیت

en: Direction
fa: جهت

en: - Any -
fa: - هر چیزی -

en: Rotate
fa: چرخاندن

en: Not restricted
fa: محدود نشده

en: Restricted to certain pages
fa: محدود یه صفحه‌های خاص
