Font Awesome (FontAwesome UI) (1.0.0-beta2) - en to uk translation catalogue (108 entries)

en: Pages
uk: Сторінки

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: List
uk: Список

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Version
uk: Версія

en: Overview
uk: Огляд

en: Edit
uk: Редагувати

en: Size
uk: Розмір

en: Reset
uk: Скинути

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: px
uk: пікс

en: Icon
uk: Іконка

en: Updated
uk: Оновлено

en: Icons
uk: Іконки

en: Before
uk: Перед

en: After
uk: Після

en: Files
uk: Файли

en: Custom
uk: Власний

en: Comment
uk: Коментар

en: Filter
uk: Фільтр

en: Normal
uk: Звичайне

en: Timing
uk: Параметри швидкодії

en: Width
uk: Ширина

en: Linear
uk: Лінійне

en: Scale
uk: Масштаб

en: Load
uk: Завантажити

en: Colors
uk: Кольори

en: Border
uk: Рамка

en: Method
uk: Спосіб

en: Color
uk: Колір

en: Padding
uk: Внутрішній відступ

en: Not installed
uk: Не встановлено

en: Provider
uk: Постачальник

en: Position
uk: Позиція

en: Append
uk: Додати

en: Duration
uk: Тривалість

en: Hidden
uk: Приховано

en: ms
uk: мс

en: Border padding
uk: Відступ границь

en: Negate
uk: Інверсія

en: Selector
uk: Вибір

en: Fade
uk: Згасання

en: Units
uk: Одиниці

en: Style
uk: Стиль

en: Delete Icon
uk: Вилучити іконку

en: Usability
uk: Зручність у використанні

en: Plugin
uk: Плаґін

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: Reverse
uk: Обернено

en: Themes
uk: Теми

en: Double
uk: Подвійний

en: s
uk: с

en: Dotted
uk: Пунктир

en: Dashed
uk: Штрих

en: Solid
uk: Суцільне

en: Groove
uk: Виступ

en: Ridge
uk: Гребінь

en: Inset
uk: Вставка

en: Outset
uk: Накладка

en: Global
uk: Глобальне

en: Color picker
uk: Піпетка кольору

en: Usage
uk: Використання

en: Border color
uk: Колір рамки

en: Animation
uk: Анімація

en: Rebuild
uk: Перебудувати

en: Local
uk: Локаль

en: Radius
uk: Радіус

en: Border style
uk: Стиль рамки

en: About
uk: Про модуль

en: Opacity
uk: Непрозорість

en: Default Size
uk: Типовий розмір

en: Fixed Width
uk: Фіксована ширина

en: Prepend
uk: ДодНаКін

en: Direction
uk: Напрям

en: Color 1
uk: Колір 1

en: Color 2
uk: Колір 2

en: Color 3
uk: Колір 3

en: Color 4
uk: Колір 4

en: Color 5
uk: Колір 5

en: Color 6
uk: Колір 6

en: - Any -
uk: - Усі -

en: Animate
uk: Анімація

en: Variant
uk: Варіант

en: Rotate
uk: Поворот

en: Beat
uk: Біт

en: Not restricted
uk: Без обмежень

en: All pages except those listed
uk: Всі сторінки, окрім перелічених

en: Restricted to certain pages
uk: Тільки для певних сторінок

en: Customization
uk: Персоналізація

en: Fixed width
uk: Фіксована ширина

en: Max height
uk: Максимальна висота

en: Pull
uk: Тягнути

en: RTL support
uk: Підтримка RTL

en: Border width
uk: Ширина границі

en: Keyboard
uk: Клавіатура

en: Flip
uk: Розвернути

en: Delay time
uk: Час затримки

en: Loading method
uk: Спосіб завантаження

en: Activate on specific themes
uk: Активувати на певних темах

en: Ease
uk: Ослаблення

en: element
uk: елемент

en: Installed themes
uk: Встановлені теми

en: Save and go to list
uk: Зберегти і перейти до списку
