Font Awesome (FontAwesome UI) (1.0.0-rc1) - en to ar translation catalogue (47 entries)

en: Pages
ar: الصفحات

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: List
ar: لائحة

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Version
ar: النسخة

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Edit
ar: تحرير

en: Size
ar: الحجم

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Icon
ar: أيقونة

en: Updated
ar: التحديث

en: Before
ar: قبل

en: After
ar: بعد

en: Files
ar: الملفات

en: Custom
ar: مخصص

en: Comment
ar: التعليق

en: Filter
ar: انتقاء

en: Normal
ar: طبيعي

en: Width
ar: العرض

en: Scale
ar: توسيع النطاق

en: Load
ar: تحميل

en: Method
ar: الطريقة

en: Color
ar: اللون

en: Not installed
ar: غير مركب

en: Provider
ar: المزود

en: Position
ar: الوضع

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Hidden
ar: مخفي

en: Negate
ar: نفي

en: Style
ar: نمط

en: Reverse
ar: عكس

en: Themes
ar: الحلل

en: Global
ar: عالمي

en: About
ar: حول

en: Direction
ar: الاتجاه

en: - Any -
ar: - اختر -

en: Rotate
ar: التدوير

en: Not restricted
ar: غير مقيد

en: All pages except those listed
ar: كل الصفحات باستثناء تلك المدرجة في القائمة

en: Restricted to certain pages
ar: خاضع لبعض الصفحات

en: Customization
ar: التخصيص
