Font Awesome (FontAwesome UI) (1.0.0-rc1) - en to da translation catalogue (64 entries)

en: Pages
da: Sider

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: List
da: Vis

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Overview
da: Overblik

en: Edit
da: Redigér

en: Size
da: Størrelse

en: Reset
da: Gendan

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Icon
da: Ikon

en: Updated
da: Opdateret

en: Icons
da: Ikoner

en: Before
da: Før

en: After
da: Efter

en: Files
da: Filer

en: Custom
da: Tilpasset

en: Comment
da: Kommentar

en: Width
da: Bredde

en: Scale
da: Skalér

en: Load
da: Indlæs

en: Colors
da: Farver

en: Border
da: Ramme

en: Method
da: Metode

en: Color
da: Farve

en: Not installed
da: Ikke installeret

en: Provider
da: Udbyder

en: Position
da: Placering

en: Duration
da: Varighed

en: Hidden
da: Skjult

en: Attach method
da: Vedhæftningsmetode

en: Negate
da: Modvirk

en: Selector
da: Vælger

en: Units
da: Enheder

en: Style
da: Typografi

en: Duplicate
da: Duplikér

en: Reverse
da: Omvendt

en: Themes
da: Temaer

en: Double
da: Dobbelt

en: Dotted
da: Prikket

en: Dashed
da: Stiplet

en: Solid
da: Ensfarvet

en: Groove
da: Fordybning

en: Ridge
da: Højderyg

en: Inset
da: Forsænket

en: Outset
da: Hævet

en: Usage
da: Brug

en: Rebuild
da: Genopbyg

en: Local
da: Lokal

en: About
da: Om

en: Direction
da: Retning

en: - Any -
da: - Enhver -

en: Rotate
da: Rotér

en: Not restricted
da: Ikke begrænset

en: All pages except those listed
da: Alle sider undtagen de nævnte

en: Restricted to certain pages
da: Begrænset til bestemte sider

en: Customization
da: Tilpasning

en: Fixed width
da: Fast bredde

en: Max height
da: Maks. højde

en: RTL support
da: RTL-understøttelse

en: Installed themes
da: Installerede temaer
