Font Awesome (FontAwesome UI) (1.0.0-rc1) - en to pl translation catalogue (84 entries)

en: Pages
pl: Strony

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: List
pl: Lista

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Version
pl: Wersja

en: Overview
pl: Przegląd

en: Edit
pl: Edytuj

en: Size
pl: Rozmiar

en: Reset
pl: Resetuj

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: px
pl: pikseli

en: Icon
pl: Ikona

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Icons
pl: Ikony

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: Files
pl: Pliki

en: Custom
pl: Własne

en: Comment
pl: Komentarz

en: Filter
pl: Filtr

en: Normal
pl: Zwykły

en: Width
pl: Szerokość

en: Linear
pl: Liniowy

en: Scale
pl: Skala

en: Load
pl: Wczytaj

en: Colors
pl: Kolory

en: Border
pl: Obramowanie

en: Method
pl: Metoda

en: Color
pl: Kolor

en: Padding
pl: Dopełnienie

en: Not installed
pl: Niezainstalowany

en: Provider
pl: Usługodawca

en: Position
pl: Pozycja

en: Append
pl: Dołącz

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Attach method
pl: Metoda załączania

en: Border padding
pl: Wypełnienie obramowania

en: Negate
pl: Negacja

en: Selector
pl: Selektor

en: Fade
pl: Zanikanie

en: Units
pl: Jednostki

en: Style
pl: Styl

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Duplicate
pl: Zduplikowany

en: Reverse
pl: Odwróć

en: Themes
pl: Skórki

en: Double
pl: Podwójne

en: Dotted
pl: Kropkowane

en: Dashed
pl: Kreskowane

en: Solid
pl: Jednolite

en: Groove
pl: Rowek

en: Ridge
pl: Grzbiet

en: Inset
pl: Wypustka

en: Outset
pl: Początek

en: Global
pl: Globalne

en: Usage
pl: Użycie

en: Border color
pl: Kolor ramki

en: Animation
pl: Animacja

en: Rebuild
pl: Przebuduj

en: Local
pl: Lokalnie

en: Radius
pl: Promień

en: Border style
pl: Styl ramki

en: About
pl: O stronie

en: Opacity
pl: Przeźroczystość

en: Direction
pl: Kierunek

en: Color 1
pl: Kolor 1

en: Color 2
pl: Kolor 2

en: - Any -
pl: -Wszystkie-

en: Variant
pl: Wariant

en: Rotate
pl: Obróć

en: Not restricted
pl: Bez ograniczeń

en: All pages except those listed
pl: Wszystkie strony z wyjątkiem wymienionych

en: Restricted to certain pages
pl: Ograniczenie do określonych stron.

en: Customization
pl: Dostosowanie

en: Fixed width
pl: Stała szerokość

en: Max height
pl: Maksymalna wysokość

en: Loading method
pl: Metoda ładowania

en: Library version
pl: Wersja biblioteki

en: Installed themes
pl: Zainstalowane skórki
