Font Awesome (FontAwesome UI) (1.0.0-rc1) - en to ru translation catalogue (85 entries)

en: Pages
ru: Страницы

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: List
ru: Список

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Version
ru: Версия

en: Overview
ru: Обзор

en: Edit
ru: Редактировать

en: Size
ru: Размер

en: Reset
ru: Сбросить

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Icon
ru: Иконка

en: Updated
ru: Обновлено

en: Icons
ru: Иконки

en: Before
ru: До

en: After
ru: После

en: Files
ru: Файлы

en: Custom
ru: Собственная

en: Comment
ru: Комментарий

en: Filter
ru: Фильтр

en: Normal
ru: Нормальный

en: Width
ru: Ширина

en: Scale
ru: Масштабирование

en: Load
ru: Загрузить

en: Colors
ru: Цвета

en: Border
ru: Рамка

en: Method
ru: Метод

en: Color
ru: Цвет

en: Padding
ru: Внутренний отступ

en: Not installed
ru: Не установлено

en: Provider
ru: Поставщик

en: Position
ru: Позиция

en: Append
ru: Добавить

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Hidden
ru: Скрытый

en: ms
ru: мс

en: Attach method
ru: Метод привязки

en: Border padding
ru: Отступ границ

en: Negate
ru: Обратить

en: Selector
ru: Селектор

en: Fade
ru: Плавное появление

en: Units
ru: Единицы

en: Style
ru: Стиль

en: Delete Icon
ru: Удалить иконку

en: Usability
ru: Доступное

en: Plugin
ru: Плагин

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: Reverse
ru: Инвертировать

en: Themes
ru: Темы оформления

en: Double
ru: Удвоить

en: Dotted
ru: Пунктир

en: Dashed
ru: Штрих

en: Solid
ru: Сплошной

en: Groove
ru: Выступ

en: Inset
ru: Внутрь

en: Global
ru: Глобальный

en: Color picker
ru: Выбор цвета

en: Usage
ru: Использование

en: Border color
ru: Цвет рамки

en: Animation
ru: Анимация

en: Rebuild
ru: Перестроить

en: Local
ru: Локально

en: Radius
ru: Радиус

en: Border style
ru: Тип рамки

en: About
ru: Информация

en: Opacity
ru: Прозрачность

en: Direction
ru: Направление

en: - Any -
ru: - Любой -

en: Variant
ru: Вариант

en: Rotate
ru: Вращение

en: Not restricted
ru: Без ограничений

en: All pages except those listed
ru: Все страницы, кроме перечисленных

en: Restricted to certain pages
ru: Ограничено для определённых страниц

en: Customization
ru: Настройка

en: Fixed width
ru: Фиксированная ширина

en: Max height
ru: Максимальная высота

en: RTL support
ru: Поддержка RTL

en: Border width
ru: Ширина рамки

en: Loading method
ru: Метод загрузки

en: Installed themes
ru: Установленные темы

en: Save and go to list
ru: Сохранить и перейти к списку
