Font Awesome (FontAwesome UI) (1.0.0-rc2) - en to bn translation catalogue (20 entries)

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: List
bn: তালিকা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Size
bn: সাইজ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Color
bn: রং

en: Not installed
bn: ইন্সটল করা নয়

en: About
bn: সম্পর্কে
