Font Awesome (FontAwesome UI) (1.0.0-rc2) - en to cs translation catalogue (60 entries)

en: Pages
cs: Stránky

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: List
cs: Seznam

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Version
cs: Verze

en: Overview
cs: Přehled

en: Edit
cs: Upravit

en: Size
cs: Velikost

en: Settings
cs: Nastavení

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Icon
cs: Ikona

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Icons
cs: Ikony

en: Before
cs: Před

en: After
cs: Po

en: Files
cs: Soubory

en: Custom
cs: Vlastní

en: Comment
cs: Komentář

en: Filter
cs: Filtr

en: Normal
cs: Normální

en: Width
cs: Šířka

en: Load
cs: Načíst

en: Method
cs: Metoda

en: Color
cs: Barvy

en: Not installed
cs: Nenainstalován

en: Provider
cs: Poskytovatel

en: Position
cs: Pozice

en: Duration
cs: Trvání

en: Hidden
cs: Skryté

en: Attach method
cs: Způsob připojení

en: Negate
cs: Negovat

en: Style
cs: Styl

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Reverse
cs: Obráceně

en: Themes
cs: Témata vzhledu

en: Double
cs: Dvojité

en: Global
cs: Globální

en: Usage
cs: Použití

en: Border color
cs: Barva okraje

en: Rebuild
cs: Znovu sestavit

en: Local
cs: Místní

en: About
cs: Popis

en: Opacity
cs: Neprůhlednost

en: Direction
cs: Směr

en: Color 1
cs: Barva 1

en: Color 2
cs: Barva 2

en: - Any -
cs: - nezáleží -

en: Rotate
cs: Rotace

en: Not restricted
cs: Není omezeno

en: All pages except those listed
cs: Všechny stránky kromě uvedených

en: Restricted to certain pages
cs: Omezený na určitý stránky

en: Customization
cs: Vlastní nastavení

en: Fixed width
cs: Pevná šířka

en: Max height
cs: Maximální výška

en: Loading method
cs: Způsob načítání

en: Installed themes
cs: Nainstalovaná témata vzhledu
