Font Awesome (FontAwesome UI) (1.0.0-rc2) - en to kn translation catalogue (56 entries)

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Icons
kn: ಚಿಹ್ನೆಗಳು

en: Before
kn: ಈ ಮೊದಲು

en: After
kn: ನಂತರ

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Linear
kn: ರೇಖಾತ್ಮಕ

en: Scale
kn: ಗಾತ್ರ ಬದಲಾವಣೆ

en: Load
kn: ಲೋಡ್

en: Colors
kn: ಬಣ್ಣಗಳು

en: Border
kn: ಅಂಚು

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Units
kn: ಘಟಕಗಳು

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Plugin
kn: ಪ್ಲಗ್ಗಿನ್

en: Duplicate
kn: ನಕಲು

en: Regular
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Themes
kn: ಥೀಮುಗಳು

en: Double
kn: ಎರಡುಪಟ್ಟು

en: Inset
kn: ಒಳಜೋಡಿಸಿದ

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Usage
kn: ಬಳಕೆ

en: Border color
kn: ಅಂಚಿನ ಬಣ್ಣ:

en: Animation
kn: ಸಜೀವನ(ಅನಿಮೇಶನ್‌)

en: Local
kn: ಸ್ಥಳೀಯ

en: Radius
kn: ತ್ರಿಜ್ಯ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Direction
kn: ಧಿಕ್ಕು

en: Light
kn: ತಿಳಿಯಾದ

en: Animate
kn: ಸಜೀವಗೊಳಿಸು

en: Rotate
kn: ತಿರುಗಿಸು

en: Fixed width
kn: ಅಗಲವು ಸ್ಥಿರವಾಗಿದೆ

en: Max height
kn: ಸಲಹೆ
