Font Awesome (FontAwesome UI) (1.0.0-rc2) - en to nl translation catalogue (80 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: List
nl: Lijst

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Version
nl: Versie

en: Overview
nl: Overzicht

en: Edit
nl: Bewerken

en: Size
nl: Grootte

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: Icon
nl: Pictogram

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Icons
nl: Pictogrammen

en: Before
nl: Voor

en: After
nl: Na

en: Files
nl: Bestanden

en: Custom
nl: Aangepast

en: Comment
nl: Reactie

en: Normal
nl: Normaal

en: Width
nl: Breedte

en: Scale
nl: Schalen

en: Load
nl: Laden

en: Colors
nl: Kleuren

en: Border
nl: Rand

en: Method
nl: Methode

en: Color
nl: Kleur

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Position
nl: Positie

en: Append
nl: Achteraan toevoegen

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Negate
nl: Voorwaarde omkeren

en: Fade
nl: Vervaag

en: Units
nl: Eenheden

en: Style
nl: Stijl

en: Plugin
nl: Plug-in

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Reverse
nl: Omkeren

en: Themes
nl: Thema's

en: Double
nl: Dubbel

en: Dotted
nl: Gestippeld

en: Dashed
nl: Gestreept

en: Solid
nl: Vast

en: Global
nl: Algemeen

en: Usage
nl: Gebruik

en: Border color
nl: Randkleur

en: Animation
nl: Animatie

en: Rebuild
nl: Opnieuw bouwen

en: Local
nl: Lokaal

en: Radius
nl: Straal

en: Border style
nl: Randstijl

en: About
nl: Over

en: Opacity
nl: Ondoorzichtigheid

en: Prepend
nl: Vooraan toevoegen

en: Direction
nl: Richting

en: Light
nl: Licht

en: Color 1
nl: Kleur 1

en: Color 2
nl: Kleur 2

en: Border radius
nl: Randradius

en: - Any -
nl: - Elk -

en: Animate
nl: Animeren

en: Rotate
nl: Roteren

en: Not restricted
nl: Geen beperking

en: All pages except those listed
nl: Alle pagina's behalve de genoemde

en: Restricted to certain pages
nl: Beperkt tot bepaalde pagina's

en: Customization
nl: Aanpassing

en: Fixed width
nl: Vaste breedte

en: Max height
nl: Maximale hoogte

en: RTL support
nl: RTL-support

en: Flip Horizontal
nl: Horizontaal omdraaien

en: Flip Vertical
nl: Vertikaal omdraaien

en: Installed themes
nl: Geïnstalleerde thema's

en: Spin
nl: Draai

en: Save and go to list
nl: Opslaan en naar de lijst gaan

en: Hide sidebar panel
nl: Zijbalkpaneel verbergen

en: Show sidebar panel
nl: Zijbalkpaneel tonen

en: Close sidebar panel
nl: Zijbalkpaneel sluiten
