Font Awesome (FontAwesome UI) (1.0.0-rc2) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Pages
ro: Pagini

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: List
ro: Listă

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Version
ro: Versiune

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Edit
ro: Editați

en: Size
ro: Mărime

en: Reset
ro: Resetează

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Updated
ro: Actualizat

en: Icons
ro: Iconițe

en: Before
ro: Anterior

en: After
ro: După

en: Files
ro: Fișiere

en: Custom
ro: Personalizat

en: Comment
ro: Comentariu

en: Filter
ro: Filtru

en: Width
ro: Lățime

en: Scale
ro: Scalare

en: Load
ro: Încarcă

en: Method
ro: Metodă

en: Color
ro: Culoare

en: Not installed
ro: Nu este instalat.

en: Provider
ro: Furnizor

en: Position
ro: Poziție

en: Duration
ro: Durată

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Negate
ro: Neagă

en: Style
ro: Stil

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Reverse
ro: Inversează

en: Themes
ro: Teme

en: Usage
ro: Utilizare

en: About
ro: Despre

en: Direction
ro: Direcție

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: Rotate
ro: Rotire

en: Not restricted
ro: Nerestricționat

en: All pages except those listed
ro: Pe toate paginile cu excepţia celor listate

en: Restricted to certain pages
ro: Limitat la anumite pagini

en: Customization
ro: Personalizare

en: Installed themes
ro: Teme instalate
