Font Awesome (FontAwesome UI) (1.0.0-rc2) - en to te translation catalogue (31 entries)

en: Pages
te: పేజీలు

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: List
te: జాబితా

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Version
te: సంచిక

en: Overview
te: అవలోకనం

en: Edit
te: మార్చు

en: Size
te: కొలత

en: Settings
te: అమరికలు

en: Label
te: లేబుల్

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Icon
te: ప్రతీకం

en: Before
te: ముందు

en: After
te: తరువాత

en: Files
te: ఫైళ్లు

en: Comment
te: వ్యాఖ్య

en: Filter
te: వడపోయి

en: Normal
te: సాధారణ

en: Width
te: వెడల్పు

en: Color
te: రంగు

en: Position
te: స్థానం

en: Duration
te: నిడివి

en: Style
te: శైలి

en: Themes
te: అలంకారాలు

en: About
te: గురించి

en: Direction
te: దిశ

en: - Any -
te: - ఏదైనా -

en: Fixed width
te: స్థిరమైన వెడల్పు
