Font Awesome (FontAwesome UI) (1.0.0-rc3) - en to hr translation catalogue (45 entries)

en: Pages
hr: Stranice

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: List
hr: Popis

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Version
hr: Inačica

en: Overview
hr: Pregled

en: Edit
hr: Uredi

en: Size
hr: Veličina

en: Reset
hr: Poništi

en: Settings
hr: Postavke

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Icon
hr: Ikona

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Before
hr: Prije

en: After
hr: Nakon

en: Files
hr: Datoteke

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Comment
hr: Komentar

en: Filter
hr: Pročisti

en: Normal
hr: Normalno

en: Width
hr: Širina

en: Scale
hr: Skaliraj

en: Load
hr: Učitaj

en: Method
hr: Metoda

en: Color
hr: Boja

en: Not installed
hr: Nije instalirano

en: Provider
hr: Pružatelj

en: Position
hr: Pozicija

en: Duration
hr: Trajanje

en: Hidden
hr: Skriveno

en: Style
hr: Stil

en: Themes
hr: Predlošci

en: Global
hr: Opće

en: Usage
hr: Upotreba

en: About
hr: Opis

en: Direction
hr: Smjer

en: Rotate
hr: Zakreni

en: Not restricted
hr: Nije ograničeno

en: All pages except those listed
hr: Sve stranice osim navedenih

en: Restricted to certain pages
hr: Ograničeno na određene stranice

en: Customization
hr: Prilagodba

en: Fixed width
hr: Fiksna širina
