Font Awesome (FontAwesome UI) (1.0.0-rc3) - en to id translation catalogue (47 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: List
id: Daftar

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Version
id: Versi

en: Overview
id: Sekilas

en: Size
id: Ukuran

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Icon
id: Ikon

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Before
id: Sebelum

en: After
id: Sesudah

en: Files
id: Berkas

en: Custom
id: Tersuai

en: Comment
id: Komentar

en: Width
id: Lebar

en: Scale
id: Skala

en: Load
id: Memuat

en: Method
id: Metode

en: Color
id: Warna

en: Not installed
id: Tidak terinstal

en: Provider
id: Penyedia

en: Position
id: Posisi

en: Duration
id: Durasi

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Negate
id: Meniadakan

en: Selector
id: Pemilih

en: Fade
id: Redup

en: Style
id: Gaya

en: Duplicate
id: Duplikat

en: Reverse
id: Terbalik

en: Themes
id: Tema

en: Usage
id: Penggunaan

en: Rebuild
id: Bangun Kembali

en: About
id: Tentang

en: Direction
id: Arah

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: Rotate
id: Rotasikan

en: Not restricted
id: Tidak dibatasi

en: All pages except those listed
id: Semua halaman kecuali yang tercantum

en: Restricted to certain pages
id: Terbatas pada halaman tertentu

en: Customization
id: Penyesuaian

en: Fixed width
id: Lebar tetap

en: Installed themes
id: Tema terinstal
