Font Awesome (FontAwesome UI) (1.0.0-rc3) - en to sv translation catalogue (67 entries)

en: Pages
sv: Sidor

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: List
sv: Lista

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Overview
sv: Översikt

en: Edit
sv: Redigera

en: Size
sv: Storlek

en: Reset
sv: Återställ

en: Settings
sv: Inställningar

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Icon
sv: Ikon

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Icons
sv: Ikoner

en: Before
sv: Före

en: After
sv: Efter

en: Files
sv: Filer

en: Custom
sv: Anpassad

en: Comment
sv: Kommentar

en: Filter
sv: Filtrera

en: Timing
sv: Tidsinställning

en: Width
sv: Bredd

en: Scale
sv: Skala

en: Load
sv: Ladda

en: Colors
sv: Färger

en: Method
sv: Metod

en: Color
sv: Färg

en: Not installed
sv: Inte installerad.

en: Provider
sv: Leverantör

en: Append
sv: Lägg till

en: Duration
sv: Varaktighet

en: Hidden
sv: Dold

en: Attach method
sv: Metod för bifogning

en: Border padding
sv: Kantmarginal

en: Negate
sv: Negera

en: Selector
sv: Väljare

en: Fade
sv: Tona

en: Units
sv: Enheter

en: Style
sv: Stil

en: Plugin
sv: Insticksprogram

en: Duplicate
sv: Dubblett

en: Reverse
sv: Omvänd

en: Themes
sv: Teman

en: Global
sv: Globalt

en: Usage
sv: Användning

en: Border color
sv: Kantfärg

en: Animation
sv: Animering

en: Local
sv: Lokal

en: Radius
sv: Radie

en: About
sv: Om

en: Opacity
sv: Opacitet

en: Direction
sv: Riktning

en: Light
sv: Ljust

en: - Any -
sv: - Alla -

en: Rotate
sv: Rotera

en: Not restricted
sv: Ej begränsad

en: All pages except those listed
sv: Alla sidor förutom de angivna

en: Restricted to certain pages
sv: Begränsad till vissa sidor

en: Customization
sv: Anpassning

en: Fixed width
sv: Fast bredd

en: Max height
sv: Högsta höjd

en: RTL support
sv: Stöd för RTL

en: Delay time
sv: Fördröjning

en: Installed themes
sv: Installerade teman

en: Save and go to list
sv: Spara och gå till listan
